Jdi na obsah Jdi na menu
 


GP - Španělska (198)

31. 3. 2008
 

Sobotní výsledky, postavení na startu

125 ccm
V sobotu ráno byl nejrychlejším mužem tréninku Angličan Bradley Smith z týmu Polaris World. Další tří místa obsadil Terol, Webb, Gadea a vtipné na tom bylo, že v první řadě by stál Angličan, Španěl, Angličan a Španěl. Všichni na motocyklech Aprilia. Bradley Smith nenašel přemožitele ani v druhé kvalifikaci a vybojoval Pole Position.

Postavení na startu: 1. Smith, 2. Terol, 3. Bradl, 4. Talmacsi, 5. Corsi, 6. Bonsey, 7. Di Meglio, 8. Redding, 9. Webb, 10. de Rosa.

250 ccm
K radosti domácích fanoušků se nadmíru vydařil sobotní tréning a první tři místa obsadili Španělé v pořadí: Bautista, Barbera a Debon. Karel Abraham včera v páteční kvalifikaci spadl, zlomil si malíček na levé noze a i přes bolest zajel lepší čas, než Lukáš Pešek. V druhé kvalifikaci dokázal páteční čas Miki Kallia překonat jen Alvaro Bautista a za bouřlivých ovací španělského publika vybojoval Pole Position. Oba naši jezdci stojí ve 4 řadě, Pešek je 14. a Abraham 15.

Postavení na startu: 1. Bautista, 2. Kallio, 3. Debon, 4. Luthi, 5. Simon, 6. H. Aoyama, 7. Barbera, 8. Locatelli, 9. Simoncelli, 10. Pasini … 14. Pešek, 15. Abraham.

MotoGP
Generálku před kvalifikací nejlépe zvládl Dani Pedrosa z Repsol Honda Teamu. V třetím tréninku se také dařilo dvojici Američanu, Edwards skončil druhý a Hayden třetí. Úřadující mistr světa MotoGP, Casey Stoner, dojel až sedmý a své umístnění nezlepšil ani v odpolední kvalifikaci. Pole Position v královské kubatuře vybojoval miláček domácího publika, Španěl Lorenzo. První řadu doplní Pedrosa a Edwards.

Postavení na startu: 1. Lorenzo, 2. Pedrosa, 3. Edwards, 4. Hayden, 5. Rossi, 6. de Puniet, 7. Stoner, 8. Toseland, 9. Hopkins, 10. Capirossi.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář