Jdi na obsah Jdi na menu
 


KTM 990 Supermoto R

18. 9. 2008

KTM 990 Supermoto R: facelift pro rok 2009

Rakouské KTM bylo prvním výrobcem, který uvedl na trh litrové Supermoto a dle zájmu zákazníku se trefil do černého. Pak přišla i ostřejší verze R a ta bude mít pro příští rok pár změn.

KTM má velké litrové Supermoto na trhu už čtvrtým rokem a loni byl motard doplněn o ostřejší verzi R. Písmeno R by se dalo vyložit několika způsoby: Rychlost, Rarach, Rošťák, ale nejbližší asi bude Respekt, protože 950 SM-R je velký bouřlivák…

Když konkurence viděla dobré prodejní výsledky velkého Supermota, přišla odpověď od BMW, které na říjnové výstavě Intermot 2006 představilo HP2 Megamoto. Dále se šeptá o Hondě, kde by se mohl objevit litrový model FMX. Kdo se ale staví do opozice proti rakousko-německému dvojbloku, je italský výrobce motocyklů Ducati. Na domácí výstavě EICMA 2006 byla představena sériová podoba veleúspěšného konceptu Hypermotard.

KTM u Supermota nechalo o pár let déle starší karburátorovou LC8. Letos se objevilo nové 990 Supermoto, tedy s litrovým s motorem ze Superduka, kde už je přímé vstřikování paliva do válců. KTM 990 SM-R bude v modelovém roce 2009 představeno v nové barevné kombinaci černá – oranžová – bílá, kde se designérům podařila skloubit noblesa s agresivitou. Dále se u tohoto modelu objeví jedny z nejlepších radiálních brzd současnosti, Brembo Monoblock; snížila se suchá hmotnost pod 190 kg a díky upravené nádrži paliva se zlepšilo se těžiště motocyklu.

http://www.totalmotorcycle.com/photos/2008models/2008-KTM-990Supermotod-small.jpg 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář