Jdi na obsah Jdi na menu
 


MV Agusta Bestiale

11. 4. 2008

MV Agusta Bestiale je připravena k výroběLoni představený koncept, MV Agusta Bestiale, se posunul do fáze, že se snad bude i sériově vyrábět. Dá se očekávat limitovaná série.

Na loňské motocyklové výstavě v Paříží představil domácí designer Yacouba Galle koncept mašiny MV Agusta Bestiale. Základem je naháč Brutale 910, kde se snažili inženýři MV Agusty dosáhnout nastavení, jízdních dojmů a gripu jako u sportovních motocyklů. Nešlo se sice tak daleko, jako u Aprilie, kde byla „svlečena“ RSV 1000 R a vzniklo Tuono 1000 R, ale i Brutale 910 má řadu detailů podobných nebo stejných, jako superbike F41000R.

Základem podvozku je trubkový rám, který má vpředu nastavitelnou obrácenou vidlici Marzocchi Magnum s průměrem trubek 50 mm, vzadu je jednoramenná kyvka s centrálním tlumičem Sachs. Motor tvoří čtyřtaktní, kapalinou chlazený, řadový čtyřválec má objem 909 cm3. S šestnácti ventily a rozvodem DOHC má výkon 102 kW (139 k) v 11 000 ot/min, maximální točivý moment je 96 Nm.

Francouzský návrhář ze sériové motorky udělal ryze futuristický bike s řadou ostrých hran a netradičním prvků. A protože se na výstavě v Paříži dostavil nebývale kladný ohlas, rozhodl se Yacouba Galle pro výrobu limitované edice. Kolik bude omezená série čítat kusů, zatím není známo.

Video 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář