Jdi na obsah Jdi na menu
 


Triumph Street Triple 675 R

4. 8. 2008

Triumph Street Triple 675 R: je to Rebel!

Pane králi, je to Rebel. Všechny své protivníky v třídě streetfighter přepral, dva z nich zhmoždil a jednoho ... jednoho zesměšnil. A teď je tu v ještě ostřejší verzi R!

Ano, začal jsem článek větou z pohádky „S čerty nejsou žerty“, protože loňská novinka z britských ostrovů, Triumph Speed Triple 675, si nebere servítky s žádným se svých potencionálních protivníků. Kapalinou chlazený čtyřtaktní tříválec původem ze sportovní Daytony je naladěn na 79 kW (108 k) v 11 700 ot./min a maximální točivý moment 69 Nm nastupuje v 9 100 ot./min. V kombinaci se suchou hmotností 167 kg se můžeme těšit na pěkného raracha.

Novinkou pro rok 2009 bude ostřejší verze R, která bude vzhledově úplně stejná, ale technikou bude o krok napřed. „eRko“ bude mít nové čtyřpístkové radiální brzdiče, lepší podvozek a odpružení a spekuluje se i o navýšení výkonu. Na jednom zahraničním serveru jsem četl nepotvrzený údaj o výkonu 84,5 kW (115 k), tak se nechme překvapit.

Navíc se snad dočkáme i supersportovní Daytony 675 R, která by měla dostat stejný tip vylepšených doplňků, jako její vysvlečený brácha. 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář