Jdi na obsah Jdi na menu
 


Moto Morini Corsaro 1200 (213)

1. 6. 2008
 

Moto Morini Corsaro 1200


Moto Morini je historická společnost, která má v současné době nového majitele, což se na nových modelech odrazilo. Nový motocykl Moto Morini Corsaro 1200 vyniká skvělým motorem, jistými jízdními vlastnostmi a dobrou výbavou.

Motor

Moto Morini využívá ve svých modelech motory své vlastní konstrukce. V tomto případě se jedná o motor se zdvihovým objemem 1187cc, který dává nejvyšší výkon 123 koní a kroutící moment 110 Nm. Motor nemá s motocyklem skoro žádnou práci a má dostatečný zátah i ve středních otáčkách. To nejlepší ale stejně předvádí až v poslední třetině otáčkoměru. Zvuk je velmi příjemný a neotravuje. Převodovka má šest vhodně poskládaných stupňů, je velmi přesná a nejvyšší rychlost motocyklu je 240 km/h.

Jízda a ovladatelnost

Motocykl je relativně lehký, takže díky silnému motoru oplývá agilitou a radostí zatáčet. Reakce motocyklu na změny směru jsou okamžité a přilnavost je i v ostrých zatáčkách skvělá. Nejvíc nás ale překvapil komfort motocyklu a to i přes fakt, že odpružení je naladěno velmi tvrdě. Bez problémů se můžete pohybovat i po rozbitých okreskách nebo ve městě. Sedlo je taky velmi pohodné, takže vás ani po delší cestě nebude bolet celé tělo.

Výbava

Výbava je na relativně průměrné úrovni. Motocykly Moto Morini jsou tak trochu exotické zboží, protože spousta věcí je vytvořeno ručně. Motocykl je od hlavy až k patě značkový. Najdete tu skvělé brzdy Brembo, vidlice Marzocchi a pneumatiky Pirelli Diablo. Moc se nám líbil masivní sportovní dvojitý výfuk, který dostanete v základní výbavě. Systém antiblokování kol ABS není k dispozici ani za příplatek, ale stejně jsme ho vůbec nepostrádali.

Kvalita a spolehlivost

Celková kvalita zpracování a použitých materiálů je na opravdu dobré úrovni. Až nás to trochu překvapilo. Motor má velmi dobrou výdrž, protože Morini má v této oblasti velmi dobré zkušenosti. Vyrábí motory například pro společnosti Benelli a Voxan. Celková spolehlivost motocyklu je velmi dobrá a určitě vám vydrží dlouho.

Cena

Největší konkurenti tohoto motocyklu jsou Triumph Speed Triple, Aprilia Tuono a KTM Super Duke. Moto Morini je podstatně dražší než všichni tito konkurenti, ale vynahrazuje to opravdu lehkou ovladatelností a příjemnou, značkovou výbavou. Základní cena se pohybuje okolo 8800 liber (asi 280 tisíc kč).

Verdikt

Moto Morini je historická společnost, která má v současné době nového majitele, což se na nových modelech odrazilo. Nový motocykl Moto Morini Corsaro 1200 vyniká skvělým motorem, jistými jízdními vlastnostmi a dobrou výbavou. Cena je proti konkurenci trochu vyšší, ale díky auře exkluzivity, která je kolem celé motorky, se to dá prominout. Po designové stránce se jedná o velmi povedený a svěží motocykl, vyniká hlavně zadní část s dominantními výfuky.

              Obrázek “http://www.chitarraimotor.it/images/corsaro5.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

              http://www.motorbike-search-engine.co.uk/2005_bike_pics/moto%20morini%20corsaro.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář